Komunikaty 2024

 


Ignacy Paderewski - wirtuoz, filantrop, mąż stanu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zaprasza 27 sierpnia 2024 r. na godzinę 11.00 do wypożyczalni biblioteki w Rynku na wykład Toma Lenkiewicza p.t. "Ignacy Paderewski - wirtuoz, filantrop, mąż stanu".

Przez ponad 40 lat Paderewski występował na całym świecie przed ponad 5 milionami osób, wykorzystując swoją sławę jako platformę do wspierania celów charytatywnych i promowania niepodległości Polski. Przybliżymy jego znaczące wysiłki lobbingowe w Stanach Zjednoczonych podczas I wojny światowej oraz premierostwo nowo niepodległej Polski w 1919 roku. Odkryj, jak niezwykłe talenty i poświęcenie Paderewskiego pozostawiły trwały ślad zarówno w świecie muzyki, jak i w polityce międzynarodowej.

 Wstęp wolny - zapraszamy.


Uwaga: Odwołany ze względu na niepogodę spacer z dnia 04 lipca planujemy 23 lipca we wtorek - szczegóły patrz komunikat z 04 lipca.


Joga w lipcu

Przypominamy o warsztatach ruchu na ul. Krasickiego 25 w dniach 03 (wyjątkowo w środę), 08, 15, 22 i 29 lipca o godzinie 13.00 (I grupa) i o godzinie 14.00 (II grupa) zapisy na spotkaniach w czwartki.
Zapraszamy, warto poświęcić trochę czasu dla siebie. 


Spacer Krzyżowa

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  zaprasza na kolejny spacer 11 lipca (czwartek).
Trasa: Krzyżowa - mauzoleum feldmarszałka Helmuta von Moltke, Makowice - wzgórze Popiel - winnica Świdnicka - Makowice (pałac i kościół) - Świdnica Miasto PKP.
Przewidywany czas ok. 4 godzin, wycieczka terenowa. 
Dojazd i powrót - szynobus KD. Zbiórka na Centrum Przesiadkowym w Dzierżoniowie o godzinie 9.30
Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.

Spacer ujęto w projekcie „Dbam o zdrowie”. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Zapraszamy każdego (w tym dzieci i młodzież), kto chce zadbać o własne zdrowie i kondycję,pamiętamy o wygodnych butach, wodzie, kanapce...dobrym humorze. Do zobaczenia na szlaku!


Wycieczka do Nysy

Wyjazd do Nysy planowany jest we wtorek 09 lipca 2024 r. 
Miejsca wyjazdu 8.10 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP 
a o godzinie 8.20 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność. 


Spacer Kamionki

Uwaga: Odwołany spacer ze względu na niepogodę z dnia 04 lipca planujemy 23 lipca we wtorek

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer nowy termin 23 lipca (wtorek).
Trasa: Kamionki - Niedźwiedzi Grunt - szlakiem niebieskim do Trzech Buków - dalej drogą grzbietową przez Niedźwiadki, Żebrak, stoki Błyszcza do szlaku zielonego - nim do Bielawy ul. Nowobielawska  ZKM.
Przewidywany czas ok. 3-4 godzin, wycieczka górska, lekka.
Dojazd do Kamionek linią autobusową  nr 15  o godzinie 8.48 z przystanku os. Błękitne, os.Jasne o godz. 8.50 ...itd.
Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.

Spacer ujęto w projekcie „Dbam o zdrowie”.  Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

 Zapraszamy każdego (w tym dzieci i młodzież), kto chce zadbać o własne zdrowie i kondycję, pamiętamy o wygodnych butach, wodzie, kanapce...dobrym humorze  Do zobaczenia na szlaku!


Anna Bilińska - życie i twórczość

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 27 czerwca 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład "Anna Bilińska - życie i twórczość", który wygłosi Barbara Przerwa.

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży", który  otrzymał dofinansowanie z budżetu  Powiatu Dzierżoniowskiego.

Wstęp wolny, zapraszamy!


Wyjazd do Strzegomia

Wyjazd do Strzegomia planowany jest we wtorek 25 czerwca 2024 r. Miejsca wyjazdu 8.45 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP a o godzinie 9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.


Typografia w pigułce

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 20 czerwca 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na wykład "Typografia w pigułce", który wygłosi Patrycja Mazurek.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata", który  otrzymał dofinansowanie z budżetu  Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Wstęp wolny, zapraszamy!


Wyjazd do Złotego Stoku

Wyjazd do Złotego Stoku  planowany w sobotę 15 czerwca 2024 r. Miejsca wyjazdu 8.45 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP a o godzinie 9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.


Mądrej głowie dość dwa słowie cz.II

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 13 czerwca 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład  "Mądrej głowie dość dwa słowie" cz.II, który wygłosi Maria Jadwiga Stępień.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata", który  otrzymał dofinansowanie z budżetu  Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Wstęp wolny, zapraszamy!


Spacer

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  zaprasza  na kolejny spacer 12 czerwca (środa).
Trasa Gilów – Marianówek – Dobrocin - Dzierżoniów.
Dojazd do Gilowa linią autobusową  nr 45 o godzinie 8.09 z  przystanku os. Błękitne, os.Jasne o godz.8.11 .....itd
 Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.

Spacer ujęto w projekcie „Dbam o zdrowie”. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Zapraszamy każdego, kto chce zadbać o własne zdrowie i kondycję,pamiętamy o wygodnych butach... Do zobaczenia na szlaku!


Wyjazd do Polanicy

Wyjazd do Polanicy  planowany w sobotę 08 czerwca 2024 r. Miejsca wyjazdu 8.45 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP a o godzinie 9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.


Woda w sztuce ogrodowej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 06 czerwca 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład Agnieszki Goli „Woda w sztuce ogrodowej”.

Temat ujęto w projekcie „Klimaty sztuki i podróży”. Na jego realizację uzyskano dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Wstęp wolny, zapraszamy!


Świat jest fascynujący - Klub Podróżnika

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Klub Podróżnika zaprasza 04 czerwca 2024 r. na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku na spotkanie pt. „Świat jest fascynujący!” Poprowadzi je Dariusz Stępień - geograf, podróżnik, autor książki pt. "Trzy światy".

Spotkanie zostało ujęte w projekcie „Klimaty sztuki i podróży”. Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Wstęp wolny, zapraszamy!


Wycieczka "Śladami Bacha"
Przypominamy wyjazd  29 maja  (środa) do  01 czerwca  (niedziela) do Niemiec "Śladami Bacha" planowany jest o godzinie 5.00  z parkingu koło McDonalda w Dzierżoniowie.
Pamiętamy o dokumencie tożsamości. Prosimy o punktualność. 


Joga w maju
Przypominamy o warsztatach ruchu na ul. Krasickiego 25 w dniach 06, 13,20 i 27 maja o godzinie 13.00 (I grupa) i o godzinie 14.00 (II grupa).
Zapisy na spotkaniach w czwartki. Zapraszamy, warto poświęcić trochę czasu dla siebie. 


Wyjazd na koncert do ATM we Wrocławiu

Przypominamy wyjazd 26 maja (niedziela) do ATM na koncert "Muzyczny bukiet kwiatów – koncert z okazji Dnia Matki" planowany jest:

o godzinie 16.45 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.

z Dzierżoniowa o godzinie 17.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.
 Prosimy o punktualność. 


Wyjazd do Filharmonii Sudeckiej

Przypominamy wyjazd 24 maja (piątek) do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na koncert "Carmen – miłość jest zbuntowanym ptakiem” planowany jest:

o godzinie 17.15 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.

z Dzierżoniowa o godzinie 17.30 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.

Koncert  ujęto w projekcie „Ciekawi siebie i świata”, który uzyskał dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Prosimy o punktualność.


Co oznacza informacja „najlepiej spożywać do...” 

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 23 maja 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
Co oznacza informacja „najlepiej spożywać do...” , który wygłosi Monika Wilkos.

Spotkanie ujęto w projekcie "Dbam o zdrowie" , na jego realizację uzyskano dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego. 

Wstęp wolny, zapraszamy.


Spacer

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer 21 maja (wtorek). Zbiórka o godzinie 9.00 w parku pomiędzy osiedlami Jasnym a Błękitnym (Aleja Bajkowych Gwiazd). 
Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.
Trasa spaceru: drogą rowerową w stronę Uciechowa - drogami polnymi na Wzgórze Krzyżowe (Gnejsy na Włókach) - Dzierżoniów.

Spacer ujęto w projekcie „Dbam o zdrowie”, który otrzymał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Zapraszamy każdego, kto chce zadbać o własne zdrowie i kondycję. Do zobaczenia na szlaku! 


Diabeł Łańcucki i jego historia

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 16 maja 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
 „Diabeł Łańcucki i jego historia”, który wygłosi Maria Jadwiga Stępień.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata", na które uzyskano dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Wstęp wolny, zapraszamy.


Rock po czesku – czy to możliwe?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 09 maja 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład Sławomira Rodaka:  „Rock po czesku – czy to możliwe?” 

 Temat ujęto w projekcie „Klimaty sztuki i podróży”, który uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego. 

Wstęp wolny, zapraszamy.


Wpływ wczesnodziecięcych nieświadomych relacji z matką ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 08 maja 2024 r. na godzinę 16.00 do Centrum Seniora na ul. Świdnickiej 35 na wykład
"Wpływ wczesnodziecięcych nieświadomych relacji z matką na późniejszą z nią relację i innymi osobami", który wygłosi Jolanta Kudera

Spotkanie ujęto w projekcie "Dbam o zdrowie" . Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

 Wstęp wolny, zapraszamy.


TOZD i Klub Podróżnika
Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Klub Podróżnika zapraszają 07 maja 2024 r. na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku na podróż medialną do Nepalu. Poprowadzi ją Agnieszka Gola.

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży", na jego realizację uzyskano dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego. 

Wstęp wolny, zapraszamy.


Warsztaty ruchu - joga w kwietniu

Przypominamy o warsztatach ruchu na ul. Krasickiego 25 w dniach 08, 15, 22 i 29 kwietnia o godzinie 13.00 I grupa i o godzinie 14.00 II grupa. Zapisy na spotkaniach w czwartki. Zapraszamy, warto poświęcić trochę czasu dla siebie.


Wycieczka do Ziębic

Wyjazd do Ziębic planowany jest w piątek 26 kwietnia 2024 r. Miejsca wyjazdu 8.45 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP a o godzinie 9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w DzierżoniowieProsimy o punktualność.


Nadwymiarowe emocje - skąd ta złość

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 25 kwietnia 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
 "Nadwymiarowe emocje - skąd ta złość", który wygłosi Jolanta Kudera.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Spotkanie ujęto w projekcie "Dbam o zdrowie".


Wyjazd do Wojsławic

Wyjazd do Wojsławic planowany jest w środę 24 kwietnia 2024 r.
Miejsca wyjazdu 8.45 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP a o godzinie 9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w Dzierżoniowie.
W programie wykład terenowy "Wiosenna eksplozja natury", który poprowadzi Hanna Grzeszczak-Nowak.
Początek wykładu 9.45. Można dojechać również własnym transportem. Prosimy o punktualność

Wykład ujęto w projekcie "Dbam o zdrowie".


Koncert fortepianowy

Przypominamy wyjazd 20 kwietnia (sobota) do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na Recital fortepianowy – Romantyczność..." planowany jest:
 * o godzinie 16.10 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.
 * z Dzierżoniowa o godzinie 16.30 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.
Prosimy o punktualność.


Nikiszowiec - górnośląskie dzieło Emila i Georga Zillmannów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 18 kwietnia 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład

Uwaga: zmiana tematu:  "Nikiszowiec - górnośląskie dzieło Emila i Georga Zilmanów", który wygłosi Michał Chadera. 

Za zmianę tematu przepraszamy, pierwotnie planowany temat  "Architektura warszawskich  Tygrysów" zostanie wygłoszony w innym terminie.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata" uzyskano dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Churchill - człowiek i historia

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 11 kwietnia 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
 "Churchill - człowiek i historia", który wygłosi Romuald Wojciechowski.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata",który uzyskał dofinansowanie budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Medialna wędrówka po Sycylii

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Klub Podróżnika zaprasza 09 kwietnia 2024 r. na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku na medialną wędrówkę po Sycylii. Wędrówkę poprowadzi Maria Jadwiga Stępień.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży", na jego realizację uzyskano dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Spacer
Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer  w sobotę 06 kwietnia b.r.  Zbiórka o godzinie 9.30 na Centrum Przesiadkowym w Dzierżoniowie. Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.
Na trasie: dawny browar, niemiecki podobóz KL Gross Rosen, widoki na Góry Sowie oraz Dzierżoniów, Bielawę i Pieszyce. Teren płaski, ale o wygodnych butach pamiętamy. Zapraszamy każdego, kto chce zadbać o własne zdrowie i kondycję. Do zobaczenia na szlaku!

Spacer ujęto w projekcie „Dbam o zdrowie”.


Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu

Przypominamy wyjazd 05 kwietnia /piątek/ do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na Koncert Poemat Symfoniczny i Koncert skrzypcowy D-dur KV 211 W.A. Mozarta  planowany jest :
 * o godzinie 16.45 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.
 * z Dzierżoniowa o godzinie 17.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.
Prosimy o punktualność.


Religie monoteistyczne

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 04 kwietnia 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
 "Religie monoteistyczne", który wygłosi Janusz Mirek.

Wstęp wolny. Zapraszamy.


Wycieczka do Wlenia i Sulęcina

Wyjazd do Wlenia i Sulęcina planowany w środę 03 kwietnia 2024 r. Miejsca wyjazdu 7.20 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP a o godzinie 7.30 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w DzierżoniowieProsimy o punktualność.


Warsztaty ruchu w marcu
Przypominamy o warsztatach ruchu  na ul. Krasickiego 25 w dniach 04, 11, 18 i 25 marca o godzinie 13.00 (I grupa) i o godzinie 14.00 (II gupa). Zapisy na spotkaniach w czwartki.

Zapraszamy, warto poświęcić trochę czasu dla siebie. 


Wiosenny spacer 

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  zaprasza 26 marca na pierwszy wiosenny spacer.  Zbiórka o godzinie 8.45 na Centrum Przesiadkowym, skąd Koleją Dolnośląską pojedziemy do Bielawy Zachodniej. Tam rozpoczniemy spacer szlakami turystycznymi.

Spacer poprowadzi przewodnik sudecki  Grażyna Biernat
Zapraszamy każdego, kto chce zadbać o własne zdrowie i kondycję. Do zobaczenia na szlaku!

Spacer ujęto w projekcie „Dbam o zdrowie”.


Wyjazd do Filharmonii Sudeckiej

Przypominamy wyjazd  23 marca /sobota/ do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na koncert wielkopostny
„Cierniami uwieńczona..." planowany jest:

 * o godzinie 16.10 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.

 * z Dzierżoniowa o godzinie  16.30 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44. Prosimy o punktualność.


Burgenromantik - średniowiecze oczami romantyków

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 21 marca 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
 "Burgenromantik - średniowiecze oczami romantyków" - wygłosi go Agnieszka Gola.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata" uzyskano dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Średniowieczne Kryptydy

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 20 marca 2024 r. na godzinę 16.00 do Centrum Seniora na ul. Świdnickiej 35 na wykład
 "Średniowieczne Kryptydy " - wygłosi go Zuzanna Grużlewska.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży". Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd do Muzeum Archeologicznego 

Wyjazd do Muzeum Archeologicznego i Muzeum Militariów  planowany jest w piątek 15 marca 2024 r. Miejsca wyjazdu

 8.40 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP
a o godzinie 9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.


 Walne Zebranie Członków TOZD,

 Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza  Członków Towarzystwa na  Walne Zebranie Członków TOZD, które odbędzie się 14 marca 2024 roku 
o godzinie 17.00 – pierwszy termin
o godzinie 17.15 – drugi termin
w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przy ul. Świdnickiej 23.

Porządek zebrania:
1. Otwarcie Walnego Zebrania i powitanie uczestników.
2. Wybór przewodniczącego i protokolanta zebrania.
3. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa za rok 2023 .
4. Przedstawienie sprawozdania  Komisji Rewizyjnej za 2023 rok i wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi TOZD.
5.  Przedstawienie  programu na 2024 rok.
6.  Dyskusja
7.  Podjęcie uchwał w sprawie:
    • zatwierdzenia złożonych sprawozdań z działalności TOZD za 2023 rok
    • udzielenia absolutorium Zarządowi TOZD za 2023 rok
    • zatwierdzenia programu działania na 2024  rok i dalsze lata.                                   
8. Dyskusja i wnioski
9. Zamknięcie Walnego Zebrania


Dizajn i estetyka Bauhausu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 14 marca 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na wykład
 "Dizajn i estetyka Bauhausu" - wygłosi go Patrycja Mazurek.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata" uzyskano dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


O Marii Czubaszek - słów kilka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 07 marca 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na wykład
 "O Marii Czubaszek - słów kilka" - wygłosi go Jolanta Maniecka.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata" uzyskano dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Źródło satyry w Polsce pogumułkowskiej 

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 06 marca 2024 r. na godzinę 11.00 do filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie przy ul. Sikorskiego 2 na wykład  
"Źródło satyry w Polsce pogumułkowskiej", który wygłosi Janina Weretka-Piechowiak.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata" uzyskano dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Medialna wędrówka po USA

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Klub Podróżnika zaprasza 05 marca 2024 r. na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku na medialną wędrówkę po USA. 
O największych atrakcjach USA  opowie Małgorzata Kopyra.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży". Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

Wyjazd do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego planowany jest w sobotę 02 marca 2024 r.

Miejsca wyjazdu o godz. 8.50 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, naprzeciwko wejścia do kościoła p.w. NMP a o godzinie 9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Warsztaty ruchu - joga

Przypominamy o warsztatach ruchu  na ul. Krasickiego 25 w dniach 05, 12, 19 i 26 lutego:

I grupa o godzinie 13.00, II grupa o godzinie 14.00.

Dla chętnych są jeszcze miejsca, zapisy na spotkaniach w czwartki.


Hortensje - renesans uprawy i hodowli

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 29 lutego 2024 r na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład

"Hortensje - renesans uprawy i hodowli", który wygłosi Hanna Grzeszczak-Nowak.

Spotkanie ujęto w projekcie "Dbam o zdrowie". Wstęp wolny, zapraszamy.


Wyjazd do Hydropolis we Wrocławiu

Przypominamy wyjazd  27 lutego /wtorek/ do Muzeum wody HYDROPOLIS we Wrocławiu planowany jest:

  •  o godzinie 8.40 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.
  •  z Dzierżoniowa o godzinie  9.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.

Prosimy o punktualność.

Wyjazd został ujęty w projekcie "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Kultura rycerska

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 22 lutego 2024 r na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na wykład "Kultura rycerska", który wygłosi Agnieszka Gola.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów. Wstęp wolny, zapraszamy.


Magdalena Abakanowicz ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 21 lutego 2024 r na godzinę 16.00 do Centrum Seniora na ul. Świdnickiej 35 na wykład "Magdalena Abakanowicz ...", który wygłosi Barbara Przerwa.

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży". Wstęp wolny, zapraszamy.


Zmiana!

Pokaż mi swój język, powiem ci kim jesteś. O rzeczywistej polszczyźnie ostatnich lat

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 15 lutego 2024 r na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na wykład   "Pokaż mi swój język, powiem ci kim jesteś. O rzeczywistej polszczyźnie ostatnich lat", który wygłosi  Janina Weretka-Piechowiak.

Z powodu choroby wykładowcy temat:  "Churchill - człowiek i historia", który wygłosi Romuald Wojciechowski odbędzie się w innym terminie.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów. 
Wstęp wolny, zapraszamy.


Dieta w osteoporozie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 14 lutego 2024 r na godzinę 11.00 do filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie przy ul. Sikorskiego 2 na wykład  Moniki Wilkos - "Dieta w osteoporozie".

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata" uzyskano dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów. 
Wstęp wolny, zapraszamy.


Wyjazd do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu

Przypominamy wyjazd  10 lutego /sobota/ do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na koncert "W tanecznym rytmie szałowo i filmowo" planowany jest:
 * o godzinie 16.10 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.
 * z Dzierżoniowa o godzinie  16.30 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.
Prosimy o punktualność.


Uwaga: zmiana tematu na

„Make Love Not War”, czyli czego słuchały Dzieci–Kwiaty

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 08 lutego 2024 r na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na wykład - gawędę muzyczną Sławomira Rodaka p.t. „Make Love Not War”, czyli czego słuchały Dzieci–Kwiaty.

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży".
Wstęp wolny, zapraszamy.

Przepraszamy, ale z powodu choroby wykładowczyni Patrycji Mazurek wykład p.t. "Typografia w pigułce" zostanie wygłoszony w innym terminie.


 

Wędrówka po Albanii

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Klub Podróżnika zaprasza 06 lutego 2024 r na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku na medialną wędrówkę po Albanii. Oprowadzi nas Polka mieszkająca w Albanii Izabela Nowek

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży". 
Wstęp wolny, zapraszamy.

 


Wyjazd do Teatru Współczesnego we Wrocławiu

Przypominamy wyjazd  03 lutego /sobota/ do Teatru Współczesnego we Wrocławiu na spektakl "TIRZA" planowany jest:
 * o godzinie 16.10 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.
 * z Dzierżoniowa o godzinie 16.30 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.
Prosimy o punktualność.


Węgierski rock ...
Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 01 lutego 2024 r na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na wykład Sławomira Rodaka "Węgierski rock to nie tylko Dziewczyna o perłowych włosach".

Wstęp wolny, zapraszamy.


 AI - rewolucja na rynku kreatywnym z perspektywy jednego grafika

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 31 stycznia 2024 r. na godzinę 16.00 do Centrum Seniora w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 35 na wykład
"AI - rewolucja na rynku kreatywnym z perspektywy jednego grafika"

- wygłosi go Zuzanna Gruźlewska.

Wstęp wolny.


Mądrej głowie dość dwie słowie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 25 stycznia 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
 "Mądrej głowie dość dwa słowie"

- wygłosi go Maria Jadwiga Stępień.

Wstęp wolny.


W służbie najjaśniejszego pana. Polacy  w monarchii Austro_Węgierskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 18 stycznia 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład
 "W służbie najjaśniejszego pana. Polacy  w monarchii Austro_Węgierskiej"

- wygłosi go Romuald Wojciechowski.

Wstęp wolny.


Prawda i zmyślenie w legendach polskich

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 17 stycznia 2024 r. na godzinę 11.00 do filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie przy ul. Sikorskiego 2 na wykład Janiny Weretki-Piechowiak p.t. "Prawda i zmyślenie w legendach polskich".

Wstęp wolny.


 Wyjazd do Filharmonii Sudeckiej

Przypominamy wyjazd 12 stycznia 2024  /piątek/ do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na "Zemstę nietoperza" J. Straussa planowany jest:

 * o godzinie 17:10 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.

 * z Dzierżoniowa o godzinie 17:30 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.

Prosimy o punktualność.


Janis Joplin - dziewczyna z małego miasteczka, ale o wielkim głosie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 11 stycznia 2024 r. na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  na gawędę muzyczną

 "Janis Joplin - dziewczyna z małego miasteczka, ale o wielkim głosie" - poprowadzi ją Sławomir Rodak.

Wstęp wolny.


Indie u stóp Himalajów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Klub Podróżnika  zaprasza 09 stycznia 2024 roku /wtorek/ na godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie Rynek 1 na kolejną opowieść  Marii Tyws - "Indie u stóp Himalajów".

Wstęp wolny.


Wyjazd do Teatru Polskiego we Wrocławiu

 Przypominamy wyjazd  05 stycznia 2024 roku /piątek/ do Teatru Polskiego we Wrocławiu na spektakl "Sen nocy letniej" planowany jest:

 * o godzinie 16.45 z Bielawy. Miejsce zbiórki - zatoczka na ul. Wolności naprzeciwko wejścia do kościoła pw.NMP.

 * z Dzierżoniowa o godzinie 17.00 z przystanku na ulicy Świdnickiej 44.

Prosimy o punktualność


Życie jak film ...

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 04 stycznia 2024 roku do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23 na godzinę 16.00.

W programie wykład Sławomira Rodaka "Życie jak film - wątki autobiograficzne w twórczości Sergiusza Piaseckiego".

Wstęp wolny