Komunikaty rok 2022 I półrocze

powrót do Komunikaty 2022 II półrocze

 


Sztuka uwodzenia  czyli historia projektowania opakowań

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 30 czerwca 2022 roku  na spotkanie do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00.
Wykład "Sztuka uwodzenia  czyli historia projektowania opakowań"  - wygłosi Patrycja Mazurek.

Wstęp wolny!  Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Wyjazd do Radkowa (29.06.2022)

Przypominamy osobom, które zapisały się na zwiedzanie  Radkowa i Zamek Sarny, że wyjazd o godzinie 8.00 z przystanku autobusowego ul. Świdnickiej 44, naprzeciw przedszkola.
W programie:
- poznanie historii zamku
- spacer po Radkowie
Prosimy o punktualność, szczegóły na spotkaniach.


Jak ograniczyć słodycze i przekąski w diecie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 23 czerwca 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00.
 Temat:  "Jak ograniczyć słodycze i przekąski w diecie  (i na co je zamienić)" omówi go i udzieli porad dietetyczka Aleksandra Gil.

Wstęp wolny! Jest to realizacja projektu "Dbam o zdrowie", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Spacer

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza we wtorek  21 czerwca na  spacer. Będziemy szukać poziomek na na trasie z Kamionek do  Bielawy.
Wyjazd z Dzierżoniowa autobusem miejskim linia nr 15, z przystanku na os. Błękitnym odjazd o godzinie 8.48, dwie minuty później autobus będzie na os. Jasnym
Pamiętamy o wygodnych butach, ubraniu na cebulkę i termosie z herbatą...
Zapraszamy każdego, kto chce z nami spacerować ... Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.

Jest to realizacja projektu "Dbam o zdrowie", który uzyskał dofinansowanie  z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Spacer - Piława Dolna

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 13 czerwca 2022 roku na kolejny spacer po ziemi dzierżoniowskiej. Tym razem poznamy w Piławie Dolnej - pałac i ścieżkę przyrodniczo-historyczną. Wyjazd z Dzierżoniowa autobusem linii 31, z przystanku na os. Błękitnym  o godzinie 9.01, dwie minuty później z os. Jasnego ...
Pamiętamy o wygodnych butach, ubraniu "na cebulkę" ...
Spacer poprowadzi przewodnik Grażyna Biernat.

W spacerze może wziąć udział każdy kto lubi chodzić, słuchać , rozmawiać ...,  zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Dbam o zdrowie", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Koncert fortepianowy w Synagodze

Przypominamy, że w piątek 10 czerwca 2022 roku uczestniczymy w koncercie fortepianowym w Synagodze Rutika w Dzierżoniowie. Początek o godzinie 18.00.


Mela  Muter i  Suzanne Valadon

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 09 czerwca 2022 roku na spotkanie do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00,
na wykład pt.„Mela  Muter i  Suzanne Valadon. Malarki z L'ecole de Paris”, który wygłosi Maria Tyws.

Wstęp wolny!  Jest to realizacja projektu "Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Słowo jest w człowieku,...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  zaprasza w  środę 08 czerwca 2022 roku  na spotkanie  do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie w Rynku  na  godzinę 16.00. na wykład

„Słowo jest w człowieku, a człowiek w słowie - o języku dzisiaj”, który wygłosi Jolanta Maniecka.

Spotkanie ujęto w projekcie " Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd do Grodna

Przypominamy osobom, które zapisały się na zwiedzanie Zamku Grodno, że wyjazd w dniu 06 czerwca 2022 o godzinie 8.30 z przystanku autobusowego ul. Świdnickiej 44, naprzeciw przedszkola.
W programie:
- poznanie historii zamku,
- ognisko.
Prosimy o punktualność.

Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Koncert w Synagodze

Przypominamy, że w sobotę 04 czerwca 2022 roku uczestniczymy w wydarzeniu Światłocienie  w Synagodze Rutika w Dzierżoniowie. Początek o godzinie 18.00.


Opowieść o Czerwonych Gitarach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 02 czerwca 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00.

 Temat:  "Polscy Beatlesi? Opowieść o Czerwonych Gitarach” - poprowadzi je Sławomir Rodak.

Wstęp wolny! Jest to realizacja projektu "Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd na Zamek Grodziec

Przypominamy osobom, które zapisały się na zwiedzanie Zamku Grodziec, że wyjazd odbędzie się w dniu 31 maja 2022 o godzinie 7:45 z przystanku autobusowego ul. Świdnickiej 42, naprzeciw przedszkola.
W programie:
- poznanie historii zamku,
- ognisko.
Prosimy o punktualność.


Powiedz depresji NIE

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 26 maja 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
na  wykład psycholog Karoli Koteckiej-Koba pt. "Powiedz depresji NIE".

Jest to realizacja projektu "Dbam o zdrowie", na jego realizację uzyskano dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd na Kaszuby

Przypominamy osobom, które zapisały się na wyjazd w dniach 20-22 maja b.r. na Kaszuby, że zbiórka o godzinie 4.50 na  parkingu przy McDonald's.
Prosimy o punktualność.
Szczegóły na spotkaniach  TOZD.


Zieleń we współczesnym mieście

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 19 maja 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
Wykład "Zieleń we współczesnym mieście"  wygłosi Agnieszka Gola.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Emocjonalne życie zwierząt

W środę  18 maja 2022 roku zapraszamy  na godzinę 16.00 do  Centrum Seniora w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 35 w Dzierżoniowie na  wykład dr. Anny Grużlewskiej pt. "Emocjonalne życie zwierząt".

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Stana Borysa jaskółki uwolnione

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 12 maja 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
Spotkanie słowno-muzyczne    - "Stana Borysa jaskółki uwolnione " poprowadzi Sławomir Rodak.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Kim była Wanda Rutkiewicz?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 11 maja 2022 roku  na spotkanie  do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie w Rynku  na  godzinę 16.00.
Wykład    - " Kim była Wanda Rutkiewicz?" wygłosi Danuta Szeliga.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


O Turcji w naszych oczach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Klub Podróżnika zaprasza w  czwartek 10 maja 2022 roku  na spotkanie  do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie w Rynku  na  godzinę 16.00.
O Turcji w naszych oczach - opowiadać będzie Janusz Mirek, będzie to relacja wyjazdu w 2021 roku.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego


Wyjazd do Leśnicy

Przypominamy osobom, które zapisały się na wyjazd do Leśnicy w dniu 09 maja b.r., że wyjazd o godzinie 8.00 z przystanku autobusowego przy ulicy Świdnickiej 42 naprzeciw przedszkola.
W programie:
- poznanie historii pałacu w Leśnicy i spacer po założeniu parkowym
- przejazd do Wrocławia i oglądanie panoramy miasta z wieży Sky Tower
Prosimy o punktualność.


Przysłowia - zapomniany język ludowej mądrości

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 05 maja 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23 na  godzinę 16.00.
Wykład    -  " Przysłowia -zapomniany język ludowej mądrości" wygłosi Janina Weretka-Piechowiak.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Spacer

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer w ramach projektu "Dbam o zdrowie".
Wyjazd w dniu 04 maja 2022 r. o godzinie 9.00 z przystanku autobusowego przy ulicy Świdnickiej 42 - na Przełęcz Jugowską. Ten przejazd organizuje TOZD. Z Przełęczy Jugowskiej szlakiem rowerowym i narciarskim spacerkiem przejdziemy do Bielawy.
Pamiętamy o wygodnym obuwiu, ubraniu na cebulkę, czapce, termosie z herbatą, kanapce.
Spacer prowadzi Grażyna Biernat.
Prosimy o punktualność.


Hitler i Stalin - żywoty równoległe

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 28 kwietnia 2022 roku na spotkanie do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
Wykład - "Hitler i Stalin - żywoty równoległe" wygłosi Romuald Wojciechowski.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


Wyjazd do Kamieńca Ząbkowickiego

Przypominamy osobom, które zapisały się na wyjazd do Kamieńca Ząbkowickiego w dniu 27.04.2022, że wyjeżdżamy o godzinie 8.30 z przystanku autobusowego przy ulicy Świdnickiej naprzeciw przedszkola. Prosimy o punktualność.


Zawód architektka - o kobietach w architekturze

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 21 kwietnia 2022 roku na spotkanie do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
Wykład    - "Zawód architektka - o kobietach w architekturze " wygłosi Patrycja Mazurek.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


  Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TOZD

  Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej

                   zaprasza

 na  Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TOZD, które odbędzie się

21 kwietnia 2022 roku o godzinie 17.00 –   pierwszy termin, o godzinie 17.15 –    drugi termin,

w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury II p przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.

Porządek zebrania:

    1.  Otwarcie Walnego Zebrania i powitanie uczestników.

    2. Wybór przewodniczącego i  protokolanta zebrania.

    3. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa za rok 2021 oraz programu na 2022 rok.

    4. Przedstawienie sprawozdania  Komisji Rewizyjnej za 2021 rok i wniosku o udzielenie  absolutorium Zarządowi TOZD.

    5. Podjęcie uchwał w sprawie:

    • zatwierdzenia złożonych sprawozdań z działalności TOZD za 2021 rok

    • zatwierdzenie programu działania na 2022 rok

    • udzielenie absolutorium Zarządowi TOZD za 2021 rok

6.  Wybór komisji skrutacyjno-wyborczej

7.   Zgłoszenie kandydatów do zarządu i komisji rewizyjnej

8.   Głosowanie jawne

9.   Podjęcie uchwał po wyborze zarządu i komisji rewizyjnej

10. Dyskusja i wnioski

11. Zamknięcie Walnego Zebrania.


Wiersze, które mnie zachwycają

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 13 kwietnia 2022 roku  na spotkanie  do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie w Rynku  na  godzinę 16.00.
Wykład    - " Wiersze, które mnie zachwycają" wygłosi Jolanta Maniecka.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


Warsztaty ruchu

Ruch to zdrowie - joga. Przypominamy osobom, które zapisały się na praktykę jogi, że zajęcia  rozpoczynają się w każdy  poniedziałek o godzinie 13.30 na ul. Wrocławskiej 24.
W kwietniu  -  to dni 04, 11.

Uwaga: ze względu na wyjazd instruktorki zajęcia z dnia 11.04.2022 r. zostały przesunięte na 25.04.2022 r., godzina bez zmian (13:30).


Uwaga: Z przykrością informujemy, że ze względu na chorobę przewodnika i prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne odwołujemy spacer 08 kwietnia 2022 roku. O nowym terminie powiadomimy.

Spacer

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  piątek 08 kwietnia 2022 roku  na drugi  spacer w tym roku. Będziemy szukać wiosny na na trasie z Kamionek do  Bielawy.
Wyjazd z Dzierżoniowa autobusem miejskim linia nr 15, z przystanku na os. Błękitnym odjazd o godzinie 8.48, dwie minuty później autobus będzie na os. Jasnym
Pamiętamy o wygodnych butach, ubraniu na cebulkę i termosie z herbatą...
Zapraszamy każdego, kto chce z nami spacerować ... Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.

Jest to realizacja projektu "Dbam o zdrowie".


Życie codzienne w dawnych podróżach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 07 kwietnia 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
Wykład    - " Życie codzienne w dawnych podróżach " wygłosi Jadwiga Stępień.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Klimaty literatury, sztuki i podróży", który otrzymał dotację z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


Nienawiść? Otwórz serce na przebaczenie

W środę  06 kwietnia zapraszamy  na godzinę 16.00 do  Centrum Seniora w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 35 w Dzierżoniowie na  wykład psycholog Karoli Koteckiej-Koba pt. "Nienawiść? Otwórz serce na przebaczenie"

Jest to realizacja projektu "Dbam o zdrowie".
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania Centrum - obowiązkowe.


Ruch to zdrowie - joga

Przypominamy osobom, które zapisały się na praktykę jogi, że zajęcia  rozpoczynają się w każdy  poniedziałek o godzinie 13.30 na ul. Wrocławskiej 24.
W marcu  -  to dni 07, 14, 21, 28.


 

60 minut z zegarmistrzem światła purpurowym

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 31 marca 2022 roku  na godzinę 16:00 na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na wykład

"60 minut z zegarmistrzem światła purpurowym" - Sławomira Rodaka.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u - obowiązkowe.


 

Warsztaty - dekoracje świąteczne

We wtorek 29 marca zapraszamy  na godzinę 16.00 do  Centrum Seniora w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 35 w Dzierżoniowie na  warsztaty artystyczne  związane z Wielkanocą, poprowadzą je Jolanta Rygas i Małgorzata Siewiera.

Jest to realizacja projektu dofinansowanego przez Gminę Miejską Dzierżoniów ”Ciekawi siebie i świata”.
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania Centrum - obowiązkowe.


 Podwodne miasta

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 24 marca 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.

Wykład    - " Podwodne miasta " wygłosi Agnieszka Gola.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania Centrum - obowiązkowe.


Pierwszy wiosenny spacer 2022

We  wtorek 22 marca zapraszamy na pierwszy spacer w tym roku. Będziemy szukać wiosny na rogatkach Bielawy.  Zbiórka w Bielawie na przystanku przy poczcie o godzinie 9.45.

Z Dzierżoniowa można dojechać linią autobusową nr 1. Z przystanku na os. Jasne  o godzinie 9.10, za os. Złotym 2 minuty później....

Pamiętamy o wygodnych butach, ubraniu na cebulkę i termosie z herbatą...

Zapraszamy każdego, kto chce z nami spacerować ... Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.

Jest to realizacja projektu "Dbam o zdrowie".

Goci na ziemiach polskich

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 17 marca 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro.
O godzinie 16.00. wykład    - " Goci na ziemiach polskich" wygłosi historyk Romuald Wojciechowski.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u - obowiązkowe.


Oswoić samotność

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 10 marca 2022 roku  na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00 na wykład   

"Oswoić samotność", który  wygłosi psycholog Karola Kotecka-Koba.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u - obowiązkowe.


 

Przedziwny świat w obrazach Pietera Brueghla

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej 09 marca 2022 roku zaprasza do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K. Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2 - na wykład
„Przedziwny świat w obrazach Pietera Brueghla" , który wygłosi Janina Weretka-Piechowiak.

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w bibliotece - obowiązkowe.


Projekty Charlotte Perriand

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w  czwartek 03 marca 2022 roku na spotkanie do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.

Wykład    - " Projekty Charlotte Perriand" wygłosi Hanna Golis

Wstęp wolny. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata 2022", który otrzymał dotację z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Prosimy pamiętać  o zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u - obowiązkowe.


Ruch to zdrowie - joga

Przypominamy osobom, które zapisały się na praktykę jogi, że zajęcia  rozpoczynają się w każdy  poniedziałek o godzinie 13.30 na ul. Wrocławskiej 24.
W lutym  -  to dni 07, 14, 21, 28.


Architektura dla zwierząt

24 lutego  w  czwartek na godz. 16:00 zapraszamy do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II piętro, przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie, na wykład Patrycji Mazurek - „Architektura dla zwierząt”.

Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".
Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


 Czy rzeczywiście była słodka – cesarzowa Elżbieta?

17 lutego  w  czwartek na godz. 16:00 zapraszamy do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II piętro, przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie,  na wykład Romualda Wojciechowskiego - „Czy rzeczywiście była słodka – cesarzowa Elżbieta?”

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata 2022".
Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


 

W kręgu fascynacji Wojciecha Weissa

16 lutego zapraszamy  na godzinę 16.00 do  Centrum Seniora w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 35 na wykład Marii Tyws p.t. „W kręgu fascynacji Wojciecha Weissa”.


Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata 2022".
Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania Centrum - obowiązkowe.


Opowieść o grafice - najpopularniejsze techniki grafiki warsztatowej i jej przedstawiciele

 10 lutego  w  czwartek na godz. 16:00 zapraszamy do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II piętro, przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie, na wykład Zuzanny Gruźlewskiej:
„Opowieść o grafice - najpopularniejsze techniki grafiki warsztatowej i jej przedstawiciele”.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata 2022".
Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u - obowiązkowe.


Uwaga: zmiana terminu, wykład odbędzie się 03.02.2022 !

Między baśnią i historią. Wspomnienie o Sylwestrze Chęcińskim – człowieku i twórcy

09 lutego  na godz. 16:00 zapraszamy do do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro - na wykład – wspomnienie:
„Między baśnią i historią. Wspomnienie o Sylwestrze Chęcińskim – człowieku i twórcy”, który wygłosi Janina Weretka-Piechowiak.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata 2022".
Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  -obowiązkowe.


Uwaga: zmiana terminu, wykład odbędzie się 27.01.2022 !

Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą

W  czwartek 03 lutego 2022 roku zapraszamy na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00
Wykład:  " Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" wygłosi Jadwiga Stępień.

Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


Ruch to zdrowie - joga

Przypominamy osobom, które zapisały się na praktykę jogi, że zajęcia  rozpoczynają się w każdy  poniedziałek o godzinie 13.30 na ul. Wrocławskiej 24.
W styczniu -  to dni 03, 10, 17, 24, 31.


Uwaga: zmiana terminu, wykład z powodu choroby został przełożony na 09.02.2022 ! Za zmiany od nas niezależne przepraszamy.

Architektura domów mody

W  czwartek 27 stycznia 2022 roku zapraszamy na spotkanie  do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K. Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2 na godzinę 16.00.
Wykład "Architektura domów mody" - wygłosi Hanna Golis z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w Bibliotece  - obowiązkowe.


Skaldowie czyli rockmeni z ciupagami

W  czwartek 20 stycznia 2022 roku zapraszamy na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
Wykład "Skaldowie czyli rockmeni z ciupagami" - wygłosi Sławomir Rodak.

Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe.


Warsztaty artystyczne

Zapraszamy we wtorek 18 stycznia  2022 roku na warsztaty artystyczne do Centrum Seniora ul. Świdnicka 35 na godzinę 16.00.
Warsztaty poprowadzi Jolanta Rygas.
Zapisy na spotkaniach TOZD.

Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania Centrum - obowiązkowe.


Tajemnice wieżowców

W  czwartek 13 stycznia 2022 roku zapraszamy na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23, sala konferencyjna II piętro na godzinę 16.00.
Wykład  "Tajemnice wieżowców " - wygłosi Agnieszka Gola z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w DOK-u  - obowiązkowe


O artystach z Dzierżoniowa

W środę 12 stycznia  2022 roku zapraszamy  do  Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku w Dzierżoniowie na godzinę 16.00 na wykład Jolanty Manieckiej p.t. "Jak uczynić życie lepszym, a świat piękniejszym, czyli o Artystach z Dzierżoniowa".

Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w bibliotece  - obowiązkowe.


Opowieści sycylijskie

Zapraszamy we wtorek  04 stycznia  2022 roku na spotkanie  do  Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku w Dzierżoniowie na godzinę 16.00

"Opowieści sycylijskie"  snuć będzie Maria Tyws.

Wstęp wolny. Prosimy pamiętać  o  zachowaniu środków ostrożności - maseczki na czas przebywania w bibliotece  - obowiązkowe.