Blue Flower

Komunikaty 2023 II półrocze

 Zobacz Komunikaty 2023 I półrocze


Warsztaty ruchu

Praktyka jogi  we wrześniu odbędzie się w każdy poniedziałek (04, 11, 18, 25) jedna grupa o godzinie 13:00. Zapisy na spotkaniach, zapraszamy.
Poznaj swoje ciało, sprawność, ćwicz kondycję.... warto!

Uwaga: od 1.09.2023 warsztaty jogi będą się odbywały w sali na ul. Krasickiego 25 (na przeciwko Synagogi - Dzienny Dom Senior+).


Wyjazd do Filharmonii Sudeckiej

Przypominamy, że wyjazd do Filharmonii Sudeckiej  30 września  2023 - sobota -  zaplanowany jest o godzinie 16.15 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, a o godzinie 16.30 przystanku autobusowego ul. Świdnicka 44 w Dzierżoniowie.

W programie operetka Franza Lehara "Wesoła wdówka". Prosimy o punktualność.


Jak przeżywać stratę bliskich

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 28 września 2023 roku na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00 na wykład  Karoli Koteckiej-Koby -  "Jak przeżywać stratę bliskich".

Spotkanie ujęto w projekcie "Dbam o zdrowie", który uzyskał dofinansowanie z budżetu powiatu dzierżoniowskiego.


Bierzesz leki - sprawdź co jesz

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie  w środę 27 września 2023 do Centrum Seniora w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 35  na godzinę 16.00.

Temat spotkania "Bierzesz leki - sprawdź co jesz"  omówi  i udzieli porad mgr farmacji Emilia Krupa.

Spotkanie ujęto w projekcie "Dbam o zdrowie", który uzyskał dofinansowanie z budżetu powiatu dzierżoniowskiego.


Wycieczka do Rumunii II tura

Przypominamy, że wyjazd drugiej grupy  do Rumunii  27 września  2023 - środa-  zaplanowany o godzinie 4.00 z parkingu przy McDonald w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Koncert w Synagodze

Przypominamy, że koncert  Fantasmagorie 23 września 2023 (sobota) w Synagodze Rutika w Dzierżoniowie ul. Krasickiego 28 -  zaplanowany jest na  godzinę 18.00 


Łap chwilę, czytaj!

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 21 września  2023 roku na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00 na wykład Jolanty Manieckiej "Łap chwilę, czytaj! "

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży", który uzyskał dofinansowanie z budżetu powiatu dzierżoniowskiego.


Wycieczka do Rumunii

Przypominamy, że wyjazd pierwszej grupy  do Rumunii j  16 września  2023 - sobota -  zaplanowany o godzinie 4.00 z parkingu przy McDonald w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.


Hans Frank - człowiek który ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 14 września 2023 roku na spotkanie  do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00. 

Wykład:  "Hans Frank - człowiek który chciał zostać nazistowskim królem Polski" wygłosi Romuald Wojciechowski.

Spotkanie ujęto w projekcie "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Książki naszego dzieciństwa

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  zaprasza w środę  13 września 2023 roku do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie Rynek 1 na wykład prof. Ryszarda Waksmunda "Książki naszego dzieciństwa" start o godzinie 16.00.

Wykład ujęty jest w projekcie "Klimaty sztuki i podróży", na jego realizację uzyskano dotację z budżetu powiatu dzierżoniowskiego.


Wycieczka do Mosznej

Przypominamy, że wyjazd do Mosznej  11 września  2023 - poniedziałek -  zaplanowany o godzinie 7.45 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie, a o godzinie 8.00 przystanku autobusowego ul. Świdnicka 44 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Architektura regionalna w Polsce

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza w czwartek 07 września  2023 roku na spotkanie do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 23  na  godzinę 16.00 na wykład Agnieszki Goli "Architektura regionalna w Polsce".

Spotkanie ujęto w projekcie "Klimaty sztuki i podróży", który uzyskał dofinansowanie z budżetu powiatu dzierżoniowskiego.


Liban w Klubie Podróżnika

 

Klub Podróżnika zaprasza we wtorek 05 września 2023 roku do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie Rynek 1 o godzinie 16.00  na opowieść Bolesława Grabowskiego o Libanie.

 

Zapraszamy.
 
 
 

Spacer Dolina Siedmiu Stawów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 24 sierpnia 2023 w czwartek na kolejny spacer - Gola Dzierżoniowska  - szlak spacerowy (dolina Siedmiu Stawów)), poprowadzi go  Grażyna Biernat.

Wyjazd do Goli Dzierżoniowskiej  linią autobusową nr 46 o godzinie 14:12 (dworzec PKP) …
Pamiętamy o wygodnych butach, ubraniu na „cebulkę”... Spacer zakończy się ogniskiem, zatem zabieramy to co chcemy upiec ... Zapraszamy wszystkich, którzy lubią spacerować.

Spacer ujęto w projekcie w projekcje „Dbam o zdrowie”, który uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Spacer - „Przerzeczyn Zdrój - Ligota Mała - Kopanica - Piława Górna"

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 12 lipca w środę na kolejny spacer - „Przerzeczyn Zdrój - Ligota Mała - Kopanica - Piława Górna", poprowadzi go przewodnik sudecki Grażyna Biernat.

Wyjazd do Przerzeczyna Zdroju  linią autobusową nr 30 o godzinie 8.31  z os.Błękitnego, a 2 minuty później z os. Jasnego …. Pamiętamy o wygodnych butach, ubraniu na „cebulkę”,wodzie, kanapce. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią spacerować.

Spacer ujęto w projekcie w projekcje „Dbam o zdrowie”, który uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd do Ardszpach

Przypominamy, że wyjazd do Ardszpach 06 lipca 2023 - czwartek -  zaplanowany jest o godzinie 7.45 z zatoczki na ul. Wolności w Bielawie  (naprzeciwko wejścia do kościoła pw. NMP) a o godzinie 8.00 z przystanku autobusowego ul. Świdnicka 44 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.