Komunikaty 2016 - II półrocze


Tradycje wigilijne

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 15 grudnia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie na  spotkanie w ramach projektu, który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.
Temat spotkania: "Tradycje wigilijne" - opowie o nich Danuta Szeliga

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do Opery Wrocławskiej

Wyjazd do Opery Wrocławskiej 11 grudnia (niedziela) 2016 roku na spektakl "Madame Butterfly" o godzinie 16.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


Jak widzieć lepiej ?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 08 grudnia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie na spotkanie w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.
Temat spotkania:  "Jak widzieć lepiej ?" - wykład lek.med. Violetty Hordowicz.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Jan Matejko - genialny reżyser wyobraźni narodu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 07 grudnia  2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
"Jan Matejko - genialny reżyser wyobraźni narodu" -  wykład Marii Tyws.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Bliżej życia - reportaż

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 01 grudnia 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki".
 Temat spotkania:
"Bliżej życia - reportaż" -  będzie to wykład Jolanty Manieckiej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki". Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego. Zapraszamy, wstęp wolny.


Stefan Kisielewski - pisarz, publicysta, krytyk muzyczny, kompozytor

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 listopada  2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Stefan Kisielewski - pisarz, publicysta, krytyk muzyczny, kompozytor".  O Stefanie Kisielewskim opowie  Helena Chojnacka-Małecka.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Narządy zmysłów - sprzymierzeńcy czy wrogowie ?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 24 listopada 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Spotkanie odbędzie się  w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.

Temat spotkania: "Narządy zmysłów - sprzymierzeńcy czy wrogowie ?" Tajemnice żywności różne mają meandry... -  wykład Moniki Wilkos.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Co może światło, elektryczność, pole magnetyczne i zimno w fizjoterapii?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 17 listopada 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Spotkanie  odbędzie się w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Temat spotkania:  "Co może światło, elektryczność, pole magnetyczne i zimno w fizjoterapii?". O  możliwościach tych czynników opowie słuchaczom Jacek Szyszka. Jak zwykle po wykładzie, będzie można wykładowcy zadawać  pytania.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Kod genetyczny Polaków ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 listopada 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Kod genetyczny Polaków - powstania narodowe w XIX wieku - 1830, 1846, 1848, 1863. Czy walka o niepodległość ma sens?" - wykład  Janusza  Manieckiego.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Miejską Dzierżoniów. Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do Muzeum Architektury

Wyjazd do Muzeum Architektury we Wrocławiu - sobota - 05 listopada 2016 roku o godzinie 9.30, z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38.
Prosimy o punktualność.


Znany i nieznany - Władysław Broniewski

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na  spotkanie 03 listopada 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki". Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.

Temat spotkania: "Znany i nieznany - Władysław Broniewski" -  będzie to wykład Barbary Rymarskiej.

 Zapraszamy, wstęp wolny.


W górach jest wszystko co kocham ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 02 listopada  2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: " W górach jest wszystko co kocham" Podhale jako mała ojczyzna ks. J.Tischnera - wykład dr Beaty Hebzdy-Sołogub

Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów. Zapraszamy, wstęp wolny.


Skażenia żywności i ich wpływ na zdrowie człowieka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 27 października 2016 roku na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury (sala konferencyjna II przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie) na spotkanie w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie".
Temat spotkania: "Skażenia żywności i ich wpływ na zdrowie człowieka". Będzie to wykład  Arlety Wakuły.

Projekt został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Zapraszamy, wstęp wolny.


Mroczna strona podziałów komórkowych - jak rozwija się nowotwór

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Koło "Amazonki" w Dzierżoniowie zapraszają 20 października 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury (sala konferencyjna II przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie) na seminarium w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie".
Temat seminarium: "Mroczna strona podziałów komórkowych - jak rozwija się nowotwór" omówi biolog dr Anna Gruźlewska.

Projekt został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do Muzeum Marzeń

Wyjazd do Wrocławia do Muzeum Marzeń 15 października 2016 roku z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 o godzinie 17.00. Prosimy o punktualność.


Nie dzwońcie! Rysuję

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 13 października 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Spotkanie  w ramach projektu, "Klimaty sztuki" który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.

Temat spotkania:  "Nie dzwońcie! Rysuję" Bohdan Butenko i inni ilustratorzy książek. Będzie to wykład  Jolanty Manieckiej.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko.

Zapraszamy na  ostatni w 2016  spacer w ramach projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Tym razem 10 października 2016 roku (poniedziałek) spacerujemy po  Sokolnikach, Kucharach, Jędrzejowie, Kiełczynie i Tuszynie. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK - Grażyna Biernat.
Dojazd zorganizowany przez organizatora, ilość miejsc ograniczona, zapisy na spotkaniach TOZD.
Wyjazd o 8.30 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38. Koniecznie ubrać wygodne buty, zabrać kijki, aparat fotograficzny....
W przypadku deszczu spacer zostanie zorganizowany innego dnia.
Wstęp wolny, zapraszamy.


Znany i nieznany - Julian Tuwim

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 06 października 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki". Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.

 Temat spotkania: "Znany i nieznany - Julian Tuwim" -  będzie to wykład Barbary Rymarskiej

 Zapraszamy, wstęp wolny.


Pięć dam cesarza

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 05 października  2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.

Temat spotkania: " Pięć dam cesarza " -   opowie o nich historyk Janusz Maniecki

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Spacery szlakiem rezydencji ...

Zapraszamy na  kolejny (ten odwołany z 20.09.2016)  spacer w ramach projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.
Tym razem 30 września 2016 roku (piątek) spacerujemy po  Roztoczniku i Dobrocinie. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK - Marek Jachna.
Dojazd do Roztocznika autobusem linii 45, z przystanku przy os. Błękitnym odjazd o godzinie 8:09.
Koniecznie ubrać wygodne buty, zabrać kijki, aparat fotograficzny... W przypadku deszczu spacer zostanie zorganizowany innego dnia, choć prognozy są optymistyczne...

Wstęp wolny, zapraszamy.


Szczęśliwe zwierzęta domowe. Prawda czy fałsz?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 29 września 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Szczęśliwe zwierzęta domowe. Prawda czy fałsz?". poprowadzi je lek.wet. Aneta Jurczuk-Andrzejuk.
Będzie to też okazja do zadawania pytań i zapewne otrzymamy na nie odpowiedzi oraz  wiele rad.

 Spotkanie  odbędzie się w ramach projektu, który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów. Zapraszamy, wstęp wolny.


Cmentarz żydowski w Dzierżoniowie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 września  2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
"Cmentarz żydowski w Dzierżoniowie" -   opowie o nim dr Beata Hebzda-Sołogub. Opowieść wzbogacona będzie prezentacją medialną.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Ziołolecznictwo - zmierzch czy przyszłość

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 22 września 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie na  spotkanie  w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.

Temat spotkania:  "Ziołolecznictwo - zmierzch czy przyszłość". Będzie to wykład Emilii Krupy.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Spacery szlakiem rezydencji ...

Zapraszamy do  udziału  w kolejnym  spacerze w ramach projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.
Tym razem 20 września 2016 roku (wtorek) spacerujemy po  Roztoczniku i Dobrocinie. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK.
Dojazd do Roztocznika autobusem linii 45, z przystanku przy os. Błękitnym odjazd o godzinie 8:09.
Koniecznie ubrać wygodne buty, zabrać kijki, aparat fotograficzny... W przypadku deszczu spacer zostanie zorganizowany innego dnia.

Wstęp wolny, zapraszamy.


Wycieczka do Milicza

Wyjazd do Milicza w sobotę 17 września 2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 8.00
 Prosimy o punktualność.


Dieta w wybranych chorobach układu pokarmowego

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 15 września 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie na  seminarium  w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.

Temat seminarium: "Dieta w wybranych chorobach układu pokarmowego" poprowadzi je mgr psychologii, psychodietetyk  Olga Szewrańska członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Zapraszamy, wstęp wolny.


 Stasiuk polski

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 08 września 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Stasiuk polski". Będzie to wykład  Jolanty Manieckiej.

Spotkanie  odbędzie się w ramach projektu "Klimaty sztuki", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Zapraszamy, wstęp wolny.


Wycieczka po Bułgarii 2-10.09.2016

 Wyjazd do Bułgarii w piątek 02 września 2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 4.00.
 Prosimy o punktualność.


 Mistycyzm i zmysłowość. W kręgu kultury indyjskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na  spotkanie 01 września 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.
 Temat: "Mistycyzm i zmysłowość. W kręgu kultury indyjskiej" -   wykład Marii Tyws.

Zapraszamy, wstęp wolny.


 Zobacz  Komunikaty 2016 z I półrocza